Upozornění na reklamu

Vydává Josef Kroupa jako soukromá osoba.

Texty, obrázky, fotografie a grafiky jsou chráněny autorským zákonem, i když to nebude výslovně uvedeno nebo vyznačeno symbolem ©.

Totéž platí o uváděných chráněných obchodních známkách a značkách. Nerozhoduje, zda je či není připojeno označení ® či ™.

Obsah těchto webových stránek nesmí být kopírován, rozšiřován, měněn nebo zpřístupňován třetím osobám ke komerčním účelům a je určen jen pro osobní využití.

Šéfredaktor: Josef Kroupa, redaktorka: Blanka Kroupová, grafické zpracování (hlavička a barevné schéma): Jana Šouflová.

Nevyžádané příspěvky redakce nevrací.


počítadlo.abz.cz

GALERIE VÝTVARNÍKŮ

Zatím, na startovacích stránkách Prestižní informační galerie, prezentujeme výtvarníky ze společenství "Otců zakladatelů" a navíc Janu Šouflovou, která sice mezi zakladatele patří, ale do skupiny "otců" ji zařadit nemůžeme. Jednak je to žena, jednak je od nás věkem na míle daleko (směrem dolů pochopitelně). Jak se budou naše stránky rozrůstat, nabídka galerií samozřejmě poroste s nimi. V galerii výtvarníků nebudou jen kreslíři a malíři, otevřená je pro všechny výtvarné obory a techniky.

Emanuel Holý

Holovinky aneb rýmovačky nad kávou

Teď se bavím ilustrovanými veršovánkami či jak bych své výtvory nazval. Je to zase něco jiného než jen kreslení. Právě tyhle „Holovinky“ jsem vybral pro svou první prezentaci na stránkách PrestIG. Zvu všechny na malou webovou premiéru. Holovinky »

Jaroslav Dodal

Moje malá galerie

Byv požádán o pár obrázků pro moji první prezentaci na těchto stránkách, dostal jsem se dost do úzkých. Můj archiv je všechno jiné než archiv. Ale něco jsem vyštrachal a rozhodně se polepším. Minigalerie »

Kreslené vtipy Miroslava Slejšky

Miroslav Slejška nás hned do začátku zásobil největší porcí svých kreseb. Vsadil na kreslené vtipy a připravil tři hromádky: vtipy beze slov, vtipy s textíky jejich protagonistů a ve třetí hromádce zabrousil mírně do erotiky. Aby se vám obrázky nepomíchaly, nabízíme samostatně tři jeho malé galerie:
Kreslené vtipy s texty »

Kreslené vtipy beze slov »

Kreslené vtipy trochu erotické »

Jana Šouflová

Jana nám do začátku hodně pomohla s grafickým řešením našich stránek. Že prý ráda poslouží starým přátelům. (Nemyslela to – aspoň doufám – tak, jako že máme pomáhat starým lidem třeba přecházet ulici, ale že se známe už dlouho…) Rozsah její tvorby je žánrově i stylově velmi široký a minigalerie na našich stránkách přináší jen drobky z jejího archivu. Nejen proto doporučujeme prohlédnout si její vlastní web. Blíže viz sekci „Spřízněné stránky“. Zde tedy jen zlomek toho, co Jana Šouflová vytvořila a vytváří. Střípky z tvorby Jany Šouflové »