Upozornění na reklamu

Vydává Josef Kroupa jako soukromá osoba.

Texty, obrázky, fotografie a grafiky jsou chráněny autorským zákonem, i když to nebude výslovně uvedeno nebo vyznačeno symbolem ©.

Totéž platí o uváděných chráněných obchodních známkách a značkách. Nerozhoduje, zda je či není připojeno označení ® či ™.

Obsah těchto webových stránek nesmí být kopírován, rozšiřován, měněn nebo zpřístupňován třetím osobám ke komerčním účelům a je určen jen pro osobní využití.

Šéfredaktor: Josef Kroupa, redaktorka: Blanka Kroupová, grafické zpracování (hlavička a barevné schéma): Jana Šouflová.

Nevyžádané příspěvky redakce nevrací.


počítadlo.abz.cz

PŘEDSTAVUJEME AUTORY

Každý začátek je těžký. To ale mám na mysli startovací prezentaci PrestIG. Naši autoři, zatím hlavně z party „Otců zakladatelů“, měli spíš potíže vybrat jen malé ukázky z pyramid toho, co už na své dosavadní umělecké dráze vytvořili. Pro šéfredaktora prací nejtěžší bylo přimět autory k napsání malých curriculum vitae. Dokonce jsem se musel v jednom případě uchýlit k opisování od jiných.

Emanuel Holý

Kdyby to rodiče nechali na mně, tak bych si jako čas svého narození rozhodně nevybral rok 1940. Nedalo se nic dělat. Všichni víme, že do početí děti kecat nemohou.

V roce 1945 jsem dostal první pastelky. To bylo něco! Rodiče mi nestačili podstrkovat papír, a tak oranžové, žluté a modré čáry byly všude. Celý text »

Jaroslav Dodal

Narodil jsem se 8. prosince 1933 v Praze a začal kreslit již v předškolním věku křídou po plotech a ve škole pak při vyučování. To se učitelům nelíbilo, ale nepřestával jsem ani pod lavicí, což se projevilo v žákovské knížce. Můj otec si skoro začal vyčítat, že mě naučil ořezávat tužky. Celý text »

František Dostál

Maminka Růžena Dostálová to věděla dřív než já, že se narodím, a tak měla s tatínkem čas vymyslet pro mě jméno František. Narodil jsem se 21. července 1938 v Zemské porodnici, v tzv. Červeném domečku, na Karlově, a protože rodiče byli oddáni, nemusela maminka projít za tmy postranním východem, který byl v této porodnici pro svobodné matky zřízen. Celý text »

Miroslav Slejška

Další z „Otců zakladatelů“ našich stránek je Miroslav Slejška, zapadající mezi nás víc než přesně: v rodném listě má datum 3. 1. 1932, ale i přes tento velmi seniorský údaj vypadá, pracuje, žije a baví se – no když ne jako junior, tak jako zralý padesátník. Možná že je to tím, že se narodil v Chupriji (město v bývalé Jugoslávii), čímž se do jeho genů dostal středomořský temperament. (Ale je to Čech jako poleno stejně jako my ostatní.) Celý text »